دیجیتال مارکتینگ

خدمات دیجیتال مارکتینگ شایا وب با ارائه شایسته برند شما

آیا می‌خواهید ترافیک بیشتری به سمت کسب‌ و ‌کار خود هدایت نماییـد؟

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال از آن دسته از کلمات اند که افراد با شنیدن یا دیدن آن گیج می شوند و هر کس تعریف خاص خود را از این کلمه دارد. اما برعکس تفکرات در اصل مفهموم دیجیتال مارکتینگ بسیار ساده و قابل فهم است. به همین خاطر در این مقاله ما قصد داریم مفهموم کامل دیجیتال مارکتینگ، انواع مختلف آن، استراتژی ها، ابزار های مورد استفاده دیجیتال مارکتر ها و راه استفاده از آن ها را برای شما به سادگی توضیح دهیم.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

واقعا دیجیتال مارکتینگ به چه معناست؟ به زبان ساده دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی است که با ابزار های دیجیتال صورت می گیرد. بازاریابی به زبان ساده یعنی برقراری ارتباط مشتری با محصول، پس دیجیتال مارکتینگ  یعنی برقراری ارتباط مشتری با محصول با استفاده از ابزار های دیجیتال که بیشتر راجب آن ها خواهیم فهمید. نکته مهم در بازاریابی این است که، بازاریابی دیجیتال بهتر است یا بازاریابی سنتی؟

فرق بازاریابی دیجیتال با بازاریابی سنتی

قبل از شروع بازاریابی باید فرق بین نسخه دیجیتال آن با نسخه سنتی را بدانیم. بازاریابی سنتی با تکیه بر ابزار هایی مانند روزنامه، تلوزیون، مجلات، بیلبورد، ارسال نامه و … می باشد.

در حالی که بازاریابی دیجیتال از ابزار هایی مثل موتور های جستجو، شبکه های اجتماعی، بلاگ ها، تیزر ها، ایمیل مارکتینگ، تبلیغات کلیکی و… استفاده می کند.

بعد از فهمیدن مفهوم هر دو نوع بازاریابی میتوانیم آن دو را در مقابل هم قرار بدیم تا متوجه فرق آن ها شویم. در مقایسه این دو ما در اصل در حال مقایسه ابزار هایی هستیم که در آن ها استفاده می شود یا به زبانی دیگر در حال مقایسه نوع ارتباطی که قرار است با مشتری برقرار کنیم هستیم. حال سوال مهم آن است که کدام بهتر است؟ سنتی بازاریابی کنیم یا دیجیتال؟

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال

آیا میتوانیم به بازریابی دیجیتال اعتماد کنیم؟ نکات منفی و مثبت آن کدام است؟

برای جواب دادن به این سوالات ما باید بازاریابی دیجیتال را بررسی کنیم.

نکات مثبت:

 • هزینه: در مقایسه با بازاریابی سنتی هزینه تبلیغات شما بسیار پایین تر است. هزینه تبلیغ در یک پیج اینستاگرام را در نظر بگیرین که بسیار پایین تر از هزینه تبلیغ در رادیوست.
 • بازار هدف: در سال های اخیر مردم کم کم از تلوزیون و رادیو دوری گرفتند و به سمت صفحات مجازی رفته اند و در حال حاظر آمار کشورمان ایران با داشتن بیش از 75 میلیون مشترک اینترنت، نشان دهنده علاقه مردم نسبت به اینترنت است.
 • انتخاب بازار هدف: در صورت بازاریابی به صورت دیجیتال شما به راحتی می توانید بازار هدفتان را انتخاب کنید. در دیجیتال مارکتینگ برعکس بازاریابی سنتی بازار هدف نسبت به کسب کار به طور کامل مشخص می شود.
 • اطلاعات مخاطبان: اطلاعاتی که در دیجیتال مارکتینگ به دست می آید بسیار دقیق است. اطلاعاتی همچون سن، جنسیت، علایق، عکس العمل مخاطب نسبت به تبلیغ و… در اختیار قرار داده می شود و نسبت به این اطلاعات شما می توانید بازاریابی خود را سفارشی به وجود بیارین.
 • درگیری کردن مخاطب: دیجیتال مارکتینگ می تواند با استراتژی ها و ترفند های متفاوت مخاطب را درگیر خود کند کنه که با درگیری بیشتر نظر مخاطب را بیشتر به خود جلب کند.
 • سرعت: در دیجیتال مارکتینگ تبلیغ ها به سرعت همه گیر و به اشتراک گذاشته می شوند که یک مزیت بسیار کاربردیست.
 • آنالیز ساده: با نصب چند برنامه کاربری شما میتوانید تمام اطلاعات مربوط به بازاریابیتان را به دست بیاورید و نسبت به آن اقدام کنید. نرم افزاری مثل گوگل انالیتیکس (Google Analytics)، یک نرم افزار مربوط به آنالیز اطلاعات شماست که برای دیجیتال مارکتینگ حتما به آن نیاز دارید.
 • نتیجه آنی: در حالی که با بازاریابی سنتی نتیاج مدت ها بعد مشخص می شود، در دیجیتال مارکتینگ نتایج به صورت آنیست. به طور مثال مخاطب با یک کلیک تا صفحه فروش سایت شما خواهد رفت و این روند کم تر 30 ثانیه زمان خواهد برد.
 • مزاحمت کم تر: هیچ کس از اینکه در هنگام تماشای فیلم یا فوتبال تیم مورد علاقه اش تبلیغات ببیند خوشحال نمی شود. اکثر مخاطبان به تبلیغات به شکل مزاحم نگاه می کنند در حالی که بازاریابی دیجیتال مزاحمت بسیار کم تری نسبت به بازاریابی سنتی دارد. مخاطب به راحتی می تواند با یک دکمه آن تبلیغات دیجیتال را ببند.

نکات منفی:

 • رقابت: با گذشت زمان کسب کار های بیشتری از دیجیتال مارکتینگ استفاده میکنند و این نه تنها رقابت بین آن ها را بیشتر کرده، بلکه مخاطبان می توانند به راحتی کسب کار ها را مقایسه کنند و از بین تمام آن ها بهترین محصولات را انتخاب کنند.
 • توجه: میزان توجه به تبیلغات دیجیتال پایین است. معمولا مخاطبان باید به درستی انتخاب شوند و تبلیغ برای آن ها جذاب باشد تا به آن توجه کنند.
 • عامل ترس: عامل ترس یکی از عواملی است که به مرور زمان کم تر می شود اما هنوز ترس از سوء استفاده کنندگان در مخاطبان وجود دارد.
 • محدوده: در مقایسه با تبلیغات به روش سنتی، دیجیتال مارکتینگ محدوده کوچک تری دارد.

بازاریابی سنتی

آیا بازاریابی سنتی هنوز کار می کند؟ بله، بازاریابی سنتی با استراتژی های خاص خود همواره موثر است و می تواند نتیجه های بسیار مثبتی برای کسب و کار شما به وجود بیاورد. نکات منفی و مثبت بازاریابی سنتی:

نکات مثبت:

 • محدوده مخاطب: بازاریابی سنتی محدوده مخاطب بزرگی دارد. به طور مثال با تبلیغ در تلوزیونی میلیون ها مخاطب در محدوده جذب کسب کار قرار خواهند گرفت. با نصب بیلبورد، تمام افراد در آن حوالی تبلیغ شما را خواهند دید.
 • نسخه های کپی شده: با بازاریابی به صورت چاپی که یک نوع از بازاریابی های سنتی استف شما این مزیت را دارین که مخاطب تبلیغ شما را نگه میدارد. به طور مثال تبلیغ داخل مجلات.
 • درک آسان: یکی از مزیت های مهم بازاریابی سنتی درک آسان آن است و مردم به دلیل دیدن یا شنیدن این نوع تبلیغات در یک بازه زمانیه طولانی، آن را راحت تر درک می کنند.

نکات منفی:

 • هزینه: نکته مهم راجب مارکتینگ به روش سنتی خرج زیاد آن است. هزینه تبلیغ در تلوزیون و رادیو را تصور کنید که با ثانیه حساب می شوند. هزینه تبلیغات بیلبوردی را هم در نظر بگیرین. اقلب کسب و کار های کوچک توانایی پرداخت این هزینه ها را ندارند و نمی توانند از این ابزار ها استفاده کنند.
 • ادیت: نکته بعدی این است که بعد از بازاریابی کردن به روش سنتی شما نمی توانید آن را تغییر دهید. بعد ساخت یک تبلیغ تلوزیونی شما قادر به تغییر در اتفاقاتی که داخل آن میوفتد نیستید. بعد از ساخت بنر برای بیلبورد شما نمیتوانید طراحی آن را عوض کنید.
 • اطلاعات: همین طور در بازاریابی سنتی هیچ اطلاعاتی از مشتری به دست شما نمی آید. بعد تبلیغات رادیویی شما نمیدانید چه کسی چه عکس العملی نسبت به تبلیغ شما داشته است.
 • درگیری کم مخاطب: بازاریابی سنتی کمی مخاطب را درگیر کسب و کار خود می کند و امید دارد که مشتری بعد از دیدن تبلیغات نظرش جلب می شود و خرید می کند.

انواع دیجیتال مارکتینگ

 • شبکه های اجتماعی: بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، لینکدین، فیسبوک و… که فعالیت های کاربران در آن ها فوق العاده بالاست، یکی از مهم ترین ابزار های دیجیتال مارکتینگ برای ارتابط با مخاطب به شمار می آید.
 • بهینه سازی موتور جستجو: Search engine optimization(SEO) ، یکی از راه های رسیدن به مخاطبان در دیجیتال مارکتینگ رنکینگ گوگل سایت است. به همین دلیل اکثر کسب و کار های بزرگ و کوچک به فکر سئو هستند تا سایت خود را هر روز برای موتور های جستجو بهینه تر کنند.
 • تبیلغات کلیکی: در دیجیتال مارکتینگ گاهی اوقات از تبلیغات کلیکی استفاده می کنند. تبلیغات کلیکی یک نوع از تبلیغات گوگل هستند که شما با پرداخت پول به گوگل، گوگل سایت شما را بر روی صفحه اول نمایش خواهد داد و نسبت به هر کلیک بر روی سایت مبلغی به گوگل پرداخت می شود.
 • ایمیل مارکتینگ: ایمیل مارکتینگ یکی از راه های بازاریابی است که ارتباطی شما با مشتری از طریق ایمیل هایی است که به آن ها ارسال می کنید.

در پایان

برای نتیجه گیری به این سناریو توجه کنید.

فرض کنید که شما صاحب فروشگاه لوازم اسکی هستید و برای جذب مشتری دو راه رو به روی شما وجود دارد. راه اول این است که به کل شهر تکیه از محصولتان را رایگان برای تبلیغات بدهین و از آن ها درخواست کنید که مشتری شما شوند، در این شرایط امکان دارد از هر هزار نفر یک نفر به شما جواب مثبت دهد و محصول شما مورد نیاز او باشد.

این دقیقا شکل بازاریابی سنتی است که با تبلیغات گسترده محصول به انبوهی از مخاطبان نشان داده می شود ولی تعدادی کمی از این مخاطب ها در اصل به آن را نیاز دارند. ولی در راه دوم شما به طور کامل مخاطب های خودتان را زیر نظر می گیرین و در مورد علایق، جنسیت، سنف محل زندگی و … اطلاعات کافی را به دست می آورید و می دانید که افراد مورد نظر شما عاشق اسکی کردن هستند. در این حالت اسکی را به مخاطبان خود نشان می دهید ولی احتمال خرید آن ها بسیار بالاتر است زیرا آن ها عاشق اسکی کردن هستند. در دیجیتال مارکتینگ به این گونه عمل می کنند، زمان بیشتری برای به دست آوردن اطلاعات از مخاطبان خود می گذارین ولی سرمایه به مراتب کم تری را برای تبلیغات صرف میکنند و دقیق تر عمل می کنند.

مجموعه شایا وب با دارا بودن یک تیم مجرب و تخصص در این مسیر شما را همراهی خواهد کرد. پس فرصت را از دست نداده و شروع کنید.

مارکتینگ فراز و نشیب های زیادی دارد،خبر خوب اینـجاست که ما آن را آسان کرده‌ایـم.

طراحی و استراتژی برند

خلق یک برند موفق به کمک ترکیب دقیق اصول دیجیتال مارکتینگ در راستای هویت سازی یک کسب و کار تا رسیدن به جهانی شدن 

بیشتر بدانید

لورم ایپسوم یا طرح‌نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود. طراح گرافیک از این متن به عنوان عنصری از ترکیب بندی برای پر کردن صفحه و ارایه اولیه شکل ظاهری و کلی طرح سفارش گرفته شده استفاده می نماید، تا از نظر گرافیکی نشانگر چگونگی نوع و اندازه فونت و ظاهر متن باشد. معمولا طراحان گرافیک برای صفحه‌آرایی، نخست از متن‌های آزمایشی و بی‌معنی استفاده می‌کنند تا صرفا به مشتری یا صاحب کار خود نشان دهند که صفحه طراحی یا صفحه بندی شده بعد از اینکه متن در آن قرار گیرد چگونه به نظر می‌رسد قلم‌ها و اندازه‌بندی‌ها چگونه در نظر گرفته شده‌ است و چگونه عمل خواهد کرد.

از آنجایی که طراحان عموما نویسنده متن نیستند و وظیفه رعایت حق تکثیر متون را ندارند و در همان حال کار آنها به نوعی وابسته به متن می‌باشد آنها با استفاده از محتویات ساختگی، صفحه گرافیکی خود را صفحه‌آرایی می‌کنند تا مرحله طراحی و صفحه‌بندی را به پایان برند.

 کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

مدیریت شبکه های اجتماعی

سیستم گسترده برند سازی با هدف ارائه خدمات و معرفی شایسته شما گسترده و سراسری در تمامی بستر های شبکه های اجتماعی همراهیتان خواهد کرد.

بیشتر بدانید

لورم ایپسوم یا طرح‌نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود. طراح گرافیک از این متن به عنوان عنصری از ترکیب بندی برای پر کردن صفحه و ارایه اولیه شکل ظاهری و کلی طرح سفارش گرفته شده استفاده می نماید، تا از نظر گرافیکی نشانگر چگونگی نوع و اندازه فونت و ظاهر متن باشد. معمولا طراحان گرافیک برای صفحه‌آرایی، نخست از متن‌های آزمایشی و بی‌معنی استفاده می‌کنند تا صرفا به مشتری یا صاحب کار خود نشان دهند که صفحه طراحی یا صفحه بندی شده بعد از اینکه متن در آن قرار گیرد چگونه به نظر می‌رسد قلم‌ها و اندازه‌بندی‌ها چگونه در نظر گرفته شده‌ است و چگونه عمل خواهد کرد.

از آنجایی که طراحان عموما نویسنده متن نیستند و وظیفه رعایت حق تکثیر متون را ندارند و در همان حال کار آنها به نوعی وابسته به متن می‌باشد آنها با استفاده از محتویات ساختگی، صفحه گرافیکی خود را صفحه‌آرایی می‌کنند تا مرحله طراحی و صفحه‌بندی را به پایان برند.

 کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از روش های نوین تبلیغاتی در بستر شبکه های اجتماعی مخصوصا اینستاگرام بوده تا برند شما هرچه بهتر به مردم معرفی شود.

بیشتر بدانید

لورم ایپسوم یا طرح‌نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود. طراح گرافیک از این متن به عنوان عنصری از ترکیب بندی برای پر کردن صفحه و ارایه اولیه شکل ظاهری و کلی طرح سفارش گرفته شده استفاده می نماید، تا از نظر گرافیکی نشانگر چگونگی نوع و اندازه فونت و ظاهر متن باشد. معمولا طراحان گرافیک برای صفحه‌آرایی، نخست از متن‌های آزمایشی و بی‌معنی استفاده می‌کنند تا صرفا به مشتری یا صاحب کار خود نشان دهند که صفحه طراحی یا صفحه بندی شده بعد از اینکه متن در آن قرار گیرد چگونه به نظر می‌رسد قلم‌ها و اندازه‌بندی‌ها چگونه در نظر گرفته شده‌ است و چگونه عمل خواهد کرد.

از آنجایی که طراحان عموما نویسنده متن نیستند و وظیفه رعایت حق تکثیر متون را ندارند و در همان حال کار آنها به نوعی وابسته به متن می‌باشد آنها با استفاده از محتویات ساختگی، صفحه گرافیکی خود را صفحه‌آرایی می‌کنند تا مرحله طراحی و صفحه‌بندی را به پایان برند.

 کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

سئو و بهینه سازی وب سایت

بهینه سازی و سئو وب سایت شما در راستای رسیدن به رتبه اول گوگل و برترین بودن

بیشتر بدانید

لورم ایپسوم یا طرح‌نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود. طراح گرافیک از این متن به عنوان عنصری از ترکیب بندی برای پر کردن صفحه و ارایه اولیه شکل ظاهری و کلی طرح سفارش گرفته شده استفاده می نماید، تا از نظر گرافیکی نشانگر چگونگی نوع و اندازه فونت و ظاهر متن باشد. معمولا طراحان گرافیک برای صفحه‌آرایی، نخست از متن‌های آزمایشی و بی‌معنی استفاده می‌کنند تا صرفا به مشتری یا صاحب کار خود نشان دهند که صفحه طراحی یا صفحه بندی شده بعد از اینکه متن در آن قرار گیرد چگونه به نظر می‌رسد قلم‌ها و اندازه‌بندی‌ها چگونه در نظر گرفته شده‌ است و چگونه عمل خواهد کرد

از آنجایی که طراحان عموما نویسنده متن نیستند و وظیفه رعایت حق تکثیر متون را ندارند و در همان حال کار آنها به نوعی وابسته به متن می‌باشد آنها با استفاده از محتویات ساختگی، صفحه گرافیکی خود را صفحه‌آرایی می‌کنند تا مرحله طراحی و صفحه‌بندی را به پایان برند.

 کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

ویدیو مارکتینگ

استراتژی اصولی برند و کسب و کار شما در بستر آنلاین به تولید ویدیو های خلاقانه و جذاب

بیشتر بدانید

لورم ایپسوم یا طرح‌نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود. طراح گرافیک از این متن به عنوان عنصری از ترکیب بندی برای پر کردن صفحه و ارایه اولیه شکل ظاهری و کلی طرح سفارش گرفته شده استفاده می نماید، تا از نظر گرافیکی نشانگر چگونگی نوع و اندازه فونت و ظاهر متن باشد. معمولا طراحان گرافیک برای صفحه‌آرایی، نخست از متن‌های آزمایشی و بی‌معنی استفاده می‌کنند تا صرفا به مشتری یا صاحب کار خود نشان دهند که صفحه طراحی یا صفحه بندی شده بعد از اینکه متن در آن قرار گیرد چگونه به نظر می‌رسد قلم‌ها و اندازه‌بندی‌ها چگونه در نظر گرفته شده‌ است و چگونه عمل خواهد کرد.

از آنجایی که طراحان عموما نویسنده متن نیستند و وظیفه رعایت حق تکثیر متون را ندارند و در همان حال کار آنها به نوعی وابسته به متن می‌باشد آنها با استفاده از محتویات ساختگی، صفحه گرافیکی خود را صفحه‌آرایی می‌کنند تا مرحله طراحی و صفحه‌بندی را به پایان برند.

 کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

توسعه وب‌سایت

در بستر اینترنت برند خود را به بهترین شکل با ظاهری منحصر به فرد به نمایش بگذارید

بیشتر بدانید

لورم ایپسوم یا طرح‌نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود. طراح گرافیک از این متن به عنوان عنصری از ترکیب بندی برای پر کردن صفحه و ارایه اولیه شکل ظاهری و کلی طرح سفارش گرفته شده استفاده می نماید، تا از نظر گرافیکی نشانگر چگونگی نوع و اندازه فونت و ظاهر متن باشد. معمولا طراحان گرافیک برای صفحه‌آرایی، نخست از متن‌های آزمایشی و بی‌معنی استفاده می‌کنند تا صرفا به مشتری یا صاحب کار خود نشان دهند که صفحه طراحی یا صفحه بندی شده بعد از اینکه متن در آن قرار گیرد چگونه به نظر می‌رسد قلم‌ها و اندازه‌بندی‌ها چگونه در نظر گرفته شده‌ است و چگونه عمل خواهد کرد.

از آنجایی که طراحان عموما نویسنده متن نیستند و وظیفه رعایت حق تکثیر متون را ندارند و در همان حال کار آنها به نوعی وابسته به متن می‌باشد آنها با استفاده از محتویات ساختگی، صفحه گرافیکی خود را صفحه‌آرایی می‌کنند تا مرحله طراحی و صفحه‌بندی را به پایان برند.

 کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

گرافیک

طراحی گرافیکی وجه ظاهری برند و کسب و کار شما و نشان از برتری برند در مقابل رقبا است

بیشتر بدانید

لورم ایپسوم یا طرح‌نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود. طراح گرافیک از این متن به عنوان عنصری از ترکیب بندی برای پر کردن صفحه و ارایه اولیه شکل ظاهری و کلی طرح سفارش گرفته شده استفاده می نماید، تا از نظر گرافیکی نشانگر چگونگی نوع و اندازه فونت و ظاهر متن باشد. معمولا طراحان گرافیک برای صفحه‌آرایی، نخست از متن‌های آزمایشی و بی‌معنی استفاده می‌کنند تا صرفا به مشتری یا صاحب کار خود نشان دهند که صفحه طراحی یا صفحه بندی شده بعد از اینکه متن در آن قرار گیرد چگونه به نظر می‌رسد قلم‌ها و اندازه‌بندی‌ها چگونه در نظر گرفته شده‌ است و چگونه عمل خواهد کرد.

از آنجایی که طراحان عموما نویسنده متن نیستند و وظیفه رعایت حق تکثیر متون را ندارند و در همان حال کار آنها به نوعی وابسته به متن می‌باشد آنها با استفاده از محتویات ساختگی، صفحه گرافیکی خود را صفحه‌آرایی می‌کنند تا مرحله طراحی و صفحه‌بندی را به پایان برند.

 کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

بیایید همین امروز شروع کنیم

آماده تغییرات فوق العاده اساسی هستید؟

بیایید این شگفتی را باهم بسازیم!